PĚVECKÝ SBOR PALORA

Gymnázium Jana Opletala Litovel

AKTUALITY

aktualita


3. 5. 2024
V dubnu si PS PALORA zazpíval společně s přáteli z Modern Pop CHoir z gymnázia v německém Erkneru, kteří přijeli do Litovle na týdenní výměnný pobyt.

aktualita


2. 11. 2023
Přečtěte si článek o našem setkání v Pécsi, několik snímků najdete také v naší fotogalerii.
Ve středu11. 10. 2023 se uskutečnilo setkání pěveckých sborů PALORA (CZ) a LUDATE (HU) na Gymnáziu Lajose Nagye ve městě Pécs, kde jsme byli velmi srdečně přivítáni ředitelem školy Zsoltem Nyisztorem a sbormistrem hostitelského sboru Laudate Gáborem Havasi. Samotný koncert zahájil sbor Laudate nejprve skladbou Agni parthene pro chlapecký sbor, poté se publiku představila dívčí část sboru se skladbou Zoltána Kodályho, na závěr jejich vystoupení pak následovala skladba Józsefa Attily pro smíšený sbor. Pak už prostor dostala Palora, která zahájila své vystoupení skladbou Beatles Yesterday. Poté následovaly duchovní barokní skladby a písně z cyklu Adiemus Karla Jenkinse. Naše vystoupení jsme zakončili českou lidovou písní Což se mně má milá a pak už na jeviště nastoupily všechny sbory na společné provedení maďarské lidové písně Hej, Dunárol. Po koncertě proběhlo neformální setkání zpěváků a učitelů a podvečerní prohlídka baziliky s výstupem na jednu z jejích věží. Koncertní den jsme uzavřeli společnou zaslouženou večeří ...


24. 6. 2023
V galerii najdete nové fotografie z letošního výročního koncertu.

aktualita aktualita


26. 12. 2022
Po několika covidem poznamenaných letech se Palora znovu úspěšně zhostila plného předvánočního koncertního programu. Byl – tak jako za starých časů – rozmanitý a bohatý. Zahájili jsme 1. prosince 2022 vánočním koncertem v aule gymnázia. Se stejným programem zimních písní a kánonů Bílou cestičkou a vybraných skladeb z filmu Ledové království jsme 14. prosince 2022 po sněhem zasypaných silnicích dojeli do konického zámku a úspěšně odprezentovali vše, co jsme na zkouškách připravili. Na obou koncertech bylo bílo a milo, jako o Vánocích.
Mezi koncerty jsme vystoupili ve středu 7. prosince 2022 na náměstí v Litovli v rámci tradičního projektu Česko zpívá koledy. Závěr patřil dvěma velkým koncertům v Uničově v sobotu a v neděli 17. a 18. prosince 2022. Zpívali jsme Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. A koledy z náměstí jsme si zopakovali ještě poslední školní den před Vánocemi. Před aulou gymnázia s námi zpívala celá škola a na chodbách panovala – tak jako každý rok – všeobjímající vánoční atmosféra. Všem děkujeme za návštěvu našich koncertů i vystoupení a těšíme se na další koncertů plný rok. Pár fotografií najdete ve fotogalerii.


24. 11. 2022
Ve dnech 22.–24. listopadu 2022 se základnou pro intenzívní a nerušenou práci na repertoáru pro vánoční vystoupení PS PALORA stal Hotel Karlov v Karlově pod Pradědem. Práce bylo více než dost a zasněžená krajina za okny nám dávala jasně najevo, že termíny vánočních koncertů jsou "na spadnutí". Na horský vzduch jsme vyrazili jen na malou chvíli, jinak jsme v útulném prostředí horského hotýlku zpívali, zpívali a zpívali...Cestičku, Ledové království i Rybovku, protože to všechno musíme do Vánoc odzpívat na naplánovaných čtyřech koncertech a dvou vystoupeních našim milým a početným posluchačům. Však podívejte se do naší fotogalerie.


24. 9. 2022
Zahajovací koncert školního roku 2022/2023 se konal v pátek 23. 9. 2022 v kapli Největší Trojice v Náměšti na Hané. Pár snímků z akce najdete ve fotogalerii.


23. 6. 2022
Po dvou covidových letech posluchači opět zaplnili aulu GJO a na výročním koncertě PS PALORA se rekapituloval uplynulý školní rok. Kromě toho bylo litovelské veřejnosti představeno nové pianino Petrof, dar projektu Klavíry do škol a rodinné nadace Karla Komárka. Moc děkujeme všem za návštěvu, přízeň i podporu. Atmosféru živého koncertu nelze nijak nahradit a já s radostí konstatuji, že nejen nejmladší zpěváci obstáli na výbornou.

aktualita

2. 6. 2022
Palora ve spolupráci s Richter Films a Moravia Records Viktora Korduljaka připravuje nový videoklip. Že je to těžká dřina, si vyzkoušel celý sbor v Terezském údolí, v aule a také ve studiu. Teď už se jen těšíme na výsledek.

6. 3. 2022
Blíží se naše první vystoupení v roce 2022. Kovidový a na karantény bohatý únor značně narušil pravidelné sborové zkoušky, a tak jsme se rozhodli pro osvědčenou variantu prodloužené páteční zkoušky s nocováním ve škole. Práce nám šla od ruky, pizza chutnala, domácí dezerty byly výborné a nálada skvělá. Přišly i posily a potkali se současní zpěváci s těmi, co v Paloře zpívali dříve. Všichni společně vystoupí na plese GJO v Litovli. A společnost nám po celou dobu dělalo nové pianino PETROF, dar Nadace Karel Komárek Family Foundation a projektu Piana do škol, které se od středy zabydluje v naší aule a stává se naším nezbytným společníkem.

2. 3. 2022
Dnes nám z Hradce Králové přivezli nového společníka. Jedná se o nové pianino PETROF, za které děkujeme všem štědrým dárcům, projektu Piana do škol a Nadaci Karel Komárek Family Foundation. Už se těšíme na společné zkoušky a na první koncert, kde nástroj představíme posluchačům PS PALORA i litovelské veřejnosti.

aktualita

23. 12. 2021
Přes veškeré kompikace se nám v letošním roce podařilo zrealizovat alespoň dva koncerty z původních sedmi plánovaných. Těšíme se, že nový rok nám přinese více příležitostí potkat se se svými milými posluchači.

1. 12. 2021
Zveme všechny posluchače na letošní vánoční Rybovku, která uskuteční třetí adventní neděli 12. prosince 2021 v kostele Sv. Marka v Litovli.

aktualita

7. 9. 2021
Zatímco si ostatní žáci GJO v pondělí a v úterý 30. a 31. srpna 2021 užívali poslední dva dny prázdnin, PALORA si v plném složení stejně tak užila dvoudenní prázdninové soustředění v Rekreačním středisku Javoříčko. Připravili jsme program k vystoupení na zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v České republice, které se uskuteční koncem září v Litovli. A na školní rok 2021/2022 máme plánů ještě více, tak se máte na co těšit.

PF 2021

23. 12. 2020
Přejeme všem, aby bylo zase dobře, abychom mohli v klidu žít, učit se, pracovat, potkávat se a také zpívat.

13. 12. 2020
Do světa a Vám všem pro radost posíláme sestříhány videozáznam našeho jubilejního koncertu PALORA 20.

22. 9. 2020
V sobotu 19. září 2020 večer pěvecký sbor Gymnázia Jana Opletala v Litovli oslavil své 20. narozeniny. Spolu s PALOROU přišly slavit více než dvě stovky posluchačů, kteří zaplnili kostel sv. Marka v Litovli. Přípravy se naplno rozjely koncem června, kdy se náš život začínal opět pomalu navracet k normálu. Do koncertu zbývaly pouhé 3 měsíce. Bylo to narychlo a nebylo to bez nervů, ale podařilo se vytvořit jednu velkou partu z bývalých i současných zpěváků PALORY a udělat v krátkém čase kus práce. Tu pak svou přítomností na koncertě ocenila řada čestných hostů, dirigentů a sbormistrů a všichni posluchači nakonec sbor odměnili bouřlivým potleskem. "Děkuji všem zpěvákům i kolegyni Aleně Tiché za dlouholetou spolupráci. Během příprav jsme si zavzpomínali na všechna soustředění, zájezdy, soutěže i koncerty, a narozeninový koncert jsme si moc užili," uzavírá Marcela Barvířová, sbormistr PS PALORA. Atmosféru koncertu zachytila hledáčkem objektivu Kristýna Řezníčková. Olomouckému kraj, Rodičovskému sdružení při GJO Litovel a městu Litovel děkujeme nejen za finanční podporu narozeninového koncertu, ale také za dlouholetou podporu činnosti PS PALORA.

20let

23. 6. 2020
TERMÍNY ZKOUŠEK na výroční koncert 20 let jsou venku. Přijďte si s námi zazpívat rockové Eversmiling Liberty!

16. 2. 2020
Startujeme EVESMILING LIBERTY! První společná zkouška se uskuteční v pátek 21. února 2020 v hudebně na GJO Litovel v čase 16:00-18:00.
Víkendové soustředění EXPALORY na Cakově pak bude v termínu 20.-22. března. Účast prosím nahlaste nejlépe do 9. 3. 2020. Těší se na vás Marcela Barvířová.

PF2020

9. 12. 2019
Nepotřebujete brýle, aby byl Váš svět růžový. Stačí chodit do sboru. Tam si zpíváme pro radost svou i našich posluchačů.
PF 2020 přeje PS PALORA.

Rybovka 2019

11. 11. 2019
Přijměte pozvání na tradiční vánoční Rybovku pořádanou v Písařově, Zborově a na závěr v Litovli.

Rebelky podzim

9. 10. 2019
Srdečně zveme své posluchače na reprízu koncertu REBELKY Z GJO.

Itálie 2019

21. 9. 2019
Jak jsme se měli na zahraničním soustředění na jihu Itálie? Přečtěte si o tom článek ITÁLIE 2019 aneb ČTYŘI V JEDNOM a nezapomeňte proletět i pár fotek v naší fotogalerii.

23. 8. 2019
Přípravy na zahraniční koncertní zájez a soustředění Itálie 2019 vrcholí. Na programu máme také dvojici koncertů, tak kdybyste náhodou byli poblíž, přijďte si nás poslechnout:

Rebelky

3. 6. 2019
PS PALORA uzavřel letošní školní rok v sobotu 1. 6. na velké open air sborové akci na Horním náměstí v Olomouci. Přijali jsme pozvání paní Lenky Dohnalové na Sborové ro(c)kování v rámci závěrečného dne Svátků města a písní 2019 a užili si skladby skupin Beatles a Queen ve společnosti pěveckých sborů Ars Brunensis, Komorní sbor Lenky Dohnalové, Altitudo, Primavera, Atlantic Girls Choir, Pěvecký sbor Gymnázia Hejčín a Proměny. A nyní už se těšíme na prázdniny. Všem našim posluchačům přejeme krásné léto.

9. 5. 2019
V galerii najdete fotografie z vánočního i výročního koncertu Rebelky z GJO.

Rebelky

1. 4. 2019
Zveme všechny naše věrné posluchače z řad rodičů, spolužáků i široké veřejnosti na letošní výroční koncert, který se bude konat v pondělí 6. května od 18:00 tradičně v aule Gymnázia Jana Opletala v Litovli.

Rebelky

6. 1. 2019
Hledáme nové sboráky a sboračky, kteří by si s námi přes jaro trochu zarebelovali ;-)

4. 1. 2019
Pěvecký sbor spustil novou veřejnou facebookovou stránku. Budete zde nacházet aktuality ze života sboru.

PF2019

18. 12. 2018
Záliby naplňují život každého člověka a díky nim se cítíme lépe. Ať je i Vám celý rok 2019 do zpěvu přeje do nového roku PS PALORA.Pozvánka na Vánoční koncert

25. 11. 2018
Zveme všechny své posluchače na dvojici tradičních vánočních koncertů, které se budou konat v pátek 14. 12. v Litovli a v sobotu 15. 12. v Uničově. Těšit se můžete na koledy F. Kobzy pro smíšený sbor, orchestr a varhany.

Opava Cantant diplom

12. 11. 2018
Pěvecký sbor Palora v Opavě na Celostátní soutěžní přehlídce středoškolských pěveckých sborů zvítězil v kategorii Dívčí sbory s povinnou skladbou. Odborná porota, která hodnotila vystoupení všech patnácti zúčastněných sborů napříč všemi kategoriemi, udělila PS Palora stříbrné pásmo. Za finanční podporu děkujeme OK, městu Litovel a RS při GJO Litovel. Více v samostatném článku a fotografie v naší galerii.

19. 10. 2018
Na rozdíl od předchozích let, kdy Palora pravidelně jezdila na soustředění do Cakova, jsme se letos podívali do Karlova pod Pradědem. Moc jsme si to v novém prostředí užili, i počasí bylo krásné. Do svých řad jsme přijali šest nových členů, připravovali se na soutěž Opava cantat a nacvičovali koledy na vánoční koncert v Uničově. Tři dny uplavaly jako voda a my se už nemůžeme dočkat, až vám na nadcházejících koncertech ukážeme, na čem jsme tak tvrdě pracovali. Fotografie ze soustředění najdete v naší galerii.
Tereza Hrachovcová

22. 6. 2018
Všem posluchačům děkuji za návštěvu na výročním koncertě, za potlesk i celoroční přízeň. Zpěvákům i posluchačům přeji krásné léto a těším se na viděnou po prázdninách v novém školním roce.
Marcela Barvířová, sbormistr PS Palora

Koncert pro Olgu a Sofii

23. 4. 2018
V pátek 20. dubna 2018 svedl pěvecký sbor PALORA na Uničovských dětských pěveckých dnech těžký souboj sám se sebou. A to ze dvou důvodů. V soutěžní kategorii středoškolských pěveckých sborů - dívčích s povinnou skladbou býváme v Olomouckém kraji opakovaně jediným účastníkem, a ani letos tomu nebylo jinak. Navíc jsme se musely vyrovnat s tím, že sbor neměl zrovna „svůj den“. Zkušené těleso si však musí umět poradit. Pokračování v samostatném článku a několik snímků ve fotogalerii.

Diplom

9. 4. 2018
Po muzikálovém roce 2017, je třeba opět vyrazit do soutěžního klání a na povinné soutěžní skladbě i na celém soutěžním repertoáru zjistit, zda stále držíme laťku dostatečně vysoko. Stane se tak v pátek 20. dubna 2018 na Postupové přehlídce středoškolských pěveckých sborů Olomouckého kraje na 10. Celostátní přehlídku OPAVA CANTAT 2018. Klání to opět bude jen pomyslné, protože jsme v přehlídce jediný středoškolský sbor a jako už několikrát v kategorii dívčí pěvecké sbory s povinnou skladbou bojujeme sami se sebou. Není to jednoduchá pozice, protože už dávno neplatí, že jediný účastník automaticky znamená vítězství. Obstát před odbornou porotou, to je oč tu běží. Čeká nás tedy posledních 14 dní tvrdé práce a pilování každého tónu. Malou zkouškou bylo naše vystoupení dne 27. 3. 2018 v sále Pegas RCO při slavnostním předávání ocenění Pedagog Olomouckého kraje 2018, kde publikum naše vystoupení zhodnotilo vydatným potleskem. Snad uspějeme i před odbornou porotou.

29. 3. 2018
Do galerie byly přidány fotografie z derniéry koncertního programu ABBA v Moravičanech a pár snímků ze zákulisí předávání cen Pedagog Olomouckého kraje, kde sbor vystupoval.

8. 3. 2018
Na přelomu měsíců února a března roku 2018 ve zcela zimní atmosféře proběhlo na tradiční základně v Cakově jarní soustředění PS PALORA. Příprava náročného soutěžního programu, horký čaj a teplé oblečení nás na dlouhých a náročných zkouškách dostatečně zahřívaly. A když přece jen chlad z chodeb dolehl až do zkušebny, přišly na řadu náročné pohybové choreografie, které nás zaručeně zahřály. Takže když vám bude zima, zkuste si zazpívat Dum Dum Song a k tomu tančit nůžky, záda, rychlého slona nebo macarenu.

17. 1. 2018
Publikován nový článek o koncertech konaných v rámci partnerské spolupráce Litovle s Revúcou.

13. 10. 2017
Ve fotogalerii jsou k nahlédnutí fotografie říjnového koncertu sobru v Lutíně.

29. 8. 2017
Do fotogalerie byly nahráty fotografie z výročního koncertu ABBAMÁNIE.

ABBA MANIE


24. 8. 2017
Všechny posluchače a příznivce PS PALORA zveme na podzimní reprízu představení ABBAMÁNIE, která se bude konat v neděli 17. září v aule GJO.


24. 6. 2017
Výroční koncert přivedl do auly Gymnázia Jana Opletala téměř tři stovky posluchačů, kteří si přišli poslechnout koncert na rozloučenou se školním rokem 2016/2017 a také písničku pro paní ředitelku RNDr. Jitku Krausovou. ABBA MÁNIE ještě nekončí a my se stejně jako posluchači těšíme na zářijovou reprízu. Užijte si léto a děkujeme za přízeň.


24. 6. 2017
PS PALORA a ZUŠ OPEN v Olomouci 30. 5. 2017
Moc děkuji všem členům PS PALORA, kteří se zapojili do přípravy a provedení Missy Brevis Jiřího Pavlici na olomouckém náměstí v rámci celorepublikového projektu ZUŠ OPEN, kde jsme podpořili svého tradičního partnera – ZUŠ Na Vozovce - a poprvé spolupracovali s renomovanými pěveckými sbory sbormistryně paní Lenky Mlynářové–Dohnalové. Dali jsme o sobě opět vědět a odvedli jsme dobrou práci. A to nejen na poli pěveckém. Děkuji vám všem za reprezentaci Gymnázia Jana Opletala v Litovli. V Olomouci se s námi počítá. Foto v PDF dokumentu.

ABBA MANIE


19. 5. 2017
Předprodej vstupenek na výroční koncert ABBA MÁNIE bude zahájen začátkem měsíce června v knihkupectví ATLAS ALFA Litovel. Všechny posluchače na koncert srdečně zveme.


1. 4. 2017
Ve fotogalerii najdete snímky z jarního soustředění, které se uskutečnilo opět v Cakově.

PF 2017


14. 12. 2016
Všem posluchačům přejeme veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku. V naší fotogalerii najdete snímky z vánočního koncertu.

Vánoční koncert 2016


5. 11. 2016
PALORA NA PODZIMNÍM CAKOVĚ přijala do svých řad sedm nových zpěváků a během tří listopadových dnů (2.–4. 11. 2016) absolvovala náročnou předvánoční přípravu. Její výsledek zhodnocený neméně náročným maratonem zkoušek v měsíci listopadu můžete zhlédnout ve čtvrtek 8. 12. 2016, kdy na závěr „Dne otevřených dveří na GJO“ proběhne v 18:00 hodin v aule školy „Vánoční koncert PS PALORA“. Uslyšíte poetické „Zpěvy k Ježíškovi“ Jana Maláta a vánoční verše. Srdečně zveme. Fotografie ze soustředění najdete v naší fotogalerii.


4. 9. 2016
V novém školním roce poprvé krátce vystoupíme v sobotu 10. září 2016 v aule Gymnázia Jana Opletala a zpěvem doprovodíme spolužáky, kteří v rámci projektu VITA CAROLI připravili vlastní zkrácenou adaptaci Noci na Karlštejně.

Výroční koncert 2016


10. 5. 2016
Všechny posluchače zveme na výroční koncert sboru plný písniček na rozloučenou, který se bude konat v neděli 5. 6. v aule litovelského gymnázia.
Do galerie byly přidány fotografie z letošního jarního soustředění sboru v Cakově.26. 3. 2016
Zde můžete zhlédnout reportáž z jarního koncertu> PS PALORA, na kterém s programem Sakura a jablúčko 2016 vystoupily japonské umělkyně Nao Higano a Yukiko Sawa. Reportáž natočil a zpracoval žák třídy 1.A Šimon Švub. Koncert se konal v aule Gymnázia Jana Opletala v úterý 15. 3. 2016.

Sakura 2016 PF 2016

20. 12. 2015
Letošní vánoční koncertování bylo pro všechny zpěváky více než náročné, ale zaplněné koncertní prostory a milé přijetí ze strany posluchačů jim jistě dodalo energii a elán do další práce. Kromě Rybovy České mše vánoční, kterou jsme v tomto roce zpívali na čtyřech koncertech k poctě letošního hudebního jubilanta (Jakub Jan Ryba slaví 250 let od narození a 200 let od úmrtí), jsme na přání posluchačů oprášili a na litovelském náměstí zpívali i loňský vánoční čechomorácký projekt „Čas radosti veselosti“. Prožijte i vy všichni šťastné a veselé…

23. 11. 2015
PS Palora obhájil na celostátní přehlídce středoškolských pěveckých sborů Opava Cantant 2015 stříbrné pásmo. Více informací v článku Stříbrné hlasy z GJO, fotky z akce najdete ve fotogalerii.

Pozvánka na vánoční koncert

5. 11. 2015
Zveme Vás na naše vánoční koncerty s Rybovkou tentokrát v Litovli, Písařově, Zborově a Unčovicích. Více informací najdete na jednotlivých plakátech.

26. 10. 2015
Do galerie byly přidány fotografie z podzimního soustředění v Cakově.

29. 9. 2015
Do galerie byly přidány fotografie z Narozeninové párty, kdy sbor slavil 15 let svého působení.

18. 9. 2015
V sobotu 5. září 2015 oslavila budova Gymnázia Jana Opletala v Litovli 111 let a v rámci tohoto výročí proběhla také oslava 15. narozenin pěveckého sboru PALORA. Sešli se zpěváci několika generací a společně se svými posluchači vzpomínali na bezpočet příležitostných vystoupení a koncertních programů vytvořených pro patnáct vánočních a patnáct výročních koncertů. Připomněli jsme si zahraniční koncertní cesty, všechna doposud realizovaná podzimní a jarní soustředění, koncertní prostory, kapely, doprovodné soubory i sbory, se kterými PALORA spolupracovala, jakož i kostýmy, ve kterých od svých počátků až do dneška vystupovala.
Děkuji všem členům sboru, kteří si přišli společně zazpívat a sfouknout 15 svíček na nádherném narozeninovém dortu. Těším se na další léta s PALOROU.
Mgr. Marcela Barvířová

Palora 15 let

23. 8. 2015
Všechny bývalé i současné členy PS PALORA, jakož i širokou veřejnost, zveme na narozeninovou oslavu s dortem, přehlídkou kostýmů, videozáznamů i zpěváků v akci. Přijďte si spolu s námi zavzpomínat na patnáct uplynulých let, kterými PS PALORA prošel od svého založení až do dnešního dne. Budeme vás čekat v sobotu 5. září 2015 ve 13:00 nebo v 15:00 na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli v učebně č. 111, kterou najdete v přízemí vlevo.

24. 6. 2015
Do galerie byly přidány fotografie z výročního koncertu PS Palora.

Plakát Šakura

14. 4. 2015
Stříbrné pásmo a postup do celostátního kola si v pátek 10. dubna vyzpíval pěvecký sbor PALORA v Uničově na krajském kole Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů OPAVA CANTAT 2015. Tentokrát jsme se na přehlídce potkali s nově vzniklými středoškolskými pěveckými sbory Gymnázia Olomouc Hejčín a Církevního gymnázia německého řádu Olomouc. O to více si vážíme výsledku, díky kterému nás odborná porota delegovala na celostátní finále. To se uskuteční 19. až 22. listopadu 2015 v Opavě. Za spolupráci děkujeme absolventkám Kamile Sittové a Nikole Vařekové, stejně jako paní Ireně Blektové za klavírní doprovod. Dík patří také Aleně Tiché, která vypomáhá s přípravou i v průběhu své mateřské dovolené. Výsledek oslavíme hned na následující páteční zkoušce, ale pak už nás čeká náročné „pilování“ soutěžního repertoáru.
Mgr. Marcela Barvířová

Plakát Sakura

16. 3. 2015
Letošní jarní soustředění PS PALORA se konalo 11. a 12. března. Odjeli jsme na něj bezprostředně po vystoupení s japonskou sopranistkou Nao Higano v rámci výchovného koncertu pro žáky gymnázia. Nastudování japonských skladeb Červená vážka a Sakura zabralo značně omlazenému souboru celé dva měsíce práce, a tak bylo potřeba urychleně přistoupit k přípravě neméně náročného soutěžního repertoáru pro krajské kolo Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů OPAVA CANTAT v Uničově. Do přehlídky zbýval pouhý měsíc, a proto jsme tentokrát pracovali s velkým nasazením. Zkouškám jsme museli obětovat všechny volné chvíle, které jindy trávíme u deskových her nebo při sportovních aktivitách. Za pomoc při nácviku děkuji Kamile Sittové a Aleně Tiché. Budeme rádi, když nám 10. dubna 2015 v 11:30 budete držet palce.
Mgr. Marcela Barvířová

Již podruhé, letos pro žáky prvních a druhých ročníků, přivezly japonské umělkyně – sopranistka Nao Higano a klavíristka Yukiko Sawa – na Gymnázium Jana Opletala v Litovli svůj mezinárodní projekt setkávání japonských a českých hudebníků a jejich kultur. V programu koncertu Sakura a jablúčko 2015 zněly skladby japonských a českých autorů, došlo na mini výuku japonštiny i na společný zpěv více než stovky posluchačů. Na závěr koncertu se k sopranistce Nao Higano připojili členové pěveckého sboru PALORA a společně zazpívali skladby Červená vážka a Sakura. Koncert se konal v pondělí 9. března 2015 a kromě žáků a učitelů jsme v aule přivítali také zástupce Města Litovel a veřejnosti.

PF 2015

PF 2015
Všem členům PS PALORA, doprovodné kapele, JÍROVCŮM a také ostatním absolventům moc děkuji za celoroční spolupráci na projektu „ČECHOMOR“. Bylo to náročné, zvláště závěrečná předvánoční koncertní „šňůra“, ale snad jste si to užili a budete na všechny ty Včelíny, Hrušky, Proměny, Cesty, Koledičky i Anděle rádi vzpomínat. Všem více než 700 posluchačů děkujeme za přízeň a kladné ohlasy. Přejeme úspěšný a pohodový rok 2015 a těšíme se na další setkání s Vámi.
Mgr. Marcela Barvířová

26. 12. 2014
Do galerie byly přidány fotografie ze všech čtyř letošních vánočních koncertů PS Palora.

Termíny koncertů
neděle 30. 11. 2014 - 16:00 - Bílá Lhota
sobota 6. 12. 2014 - 15:00 - Písařov
sobota 6. 12. 2014 - 19:00 - Zborov
středa 17. 12. 2014 - 19:00 - Litovel

Pozvánka na vánoční koncert

20. 11. 2014
Zakládající členové PS PALORA zpívali v přímém přenosu v Katedrále sv. Víta v Praze. Více informací najdete ve stejnojmenném článku. Fotky z akce jsou umístěny v naší galerii.

9. 11. 2014
Pozor, změna termínu koncertu! Vánoční koncert v Litovli se koná už ve středu 17. 12. 2014 v 19:00.

22. 10. 2014
Podzimní soustředění PS PALORA proběhlo na Cakově ve dnech 16. až 19. 10. 2014. Repertoár pro vánoční koncerty spolu s námi připravovali noví členové sboru, doprovodná kapela i řada absolventů, kteří spolu s námi vystoupí v adventní době s koncertním programem ČAS RADOSTI VESELOSTI, ve kterém budeme posluchačům na koncertech v Bílé Lhotě (30. 11. v 16:00), Písařově a Zborově (sobota 6. 12.) a v Litovli (ve středu 17. 12.) zpívat a hrát Čechomor všední i sváteční. Cakovem zněl Kristus Pán, zvonily zvonečky, cestou ušlapanou jsme běhali do Betléma i koledovali. Zpívali jsme jako andělé a jasné hvězdy nám k tomu z nebe svítily nejen při táboráku. A to vše napříč generacemi zpěváků, které se právě na soustředěních potkávají, poznávají a seznamují při společné práci na novém repertoáru. Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

6. 10. 2014
PS Palora pracuje na další sérii čechomoráckých melodií, tentokrát s vánoční tématikou. Připravované koncerty „Čas radosti veselosti s PALOROU“ přinesou posluchačům kromě osvědčených skladeb z výročního koncertu řadu dalších – doufejme že stejně líbivých, i když méně známých, písní. Koncerty se uskuteční 30. 11. v Bílé Lhotě, 6. 12. v Písařově a Zborově a ve čtvrtek 18. 12. v Litovli. Těší se na vás PS PALORA, PS Jírovci a doprovodná kapela.

3. 8. 2014
V sekci historie byly přidány odkazy na jednotlivé ročenky ke stažení ve formátu PDF.

14. 7. 2014
Webové stránky PS Palora přešly na novou adresu www.palora.cz. Na této doméně najdete opět aktuality, fotogalerii, články a mnoho dalšího ze života sboru.

25. 6. 2014
Výroční koncerty PS Palora a jeho hostů se uskutečnily v úterý 23. června 2014 ve vyprodané aule GJO v Litovli. Děkuji všem, kteří podporují naši činnost, také všem zpěvákům a instrumentalistům. Krásné léto vám všem přeje sbormistr Marcela Barvířová.
PS: Můžete se těšit na adventní koncerty opět v čechomoráckém stylu. Do galerie byly přidány fotky z koncertu. Více fotografií najdete na rajče.net.

17. 6. 2014
Do sekce galerie byly přidány vybrané fotografie ze zájezdu PS PALORA do Itálie. Rozšířenou fotogalerii najdete jako vždy na našem účtu na rajče.net.
Více o cestě se dočtete v článku In salata italiana.

29. 5. 2014
V sekci historie byl přidán nový článek o blížící se cestě PS PALORA a PS KANTIKA do italského Gargána.

6. 4. 2014
Jarní Cakov prověřil životaschopnost repertoáru, který připravujeme na květen pro koncertní zájezd do Itálie i pro červnový výroční koncert. Spolu s Jírovci, dalšími expaloráky a novou doprovodnou kapelou vzkazujeme všem posluchačům naladěným na čechomoráckou vlnu, že výroční koncert se s největší pravděpodobností uskuteční v aule GJO v pondělí 23. června 2014. Fotky ze soustředění najdete ve fotogalerie a rozšířený výběr také na rajče.net.

Pozvánka na výroční koncert

13. 3. 2014
Jarní soustředění sboru se koná ve dnech 3. až 5. 4. 2014 tradičně na Cakově. Pokud by někdo z absolventů chtěl za námi přijet a zavzpomínat nebo si i zazpívat, dejte vědět. Rádi vás uvidíme.

9. 3. 2014
Pěvecký sbor PALORA připravuje repertoár na výroční koncert a koncertní zájezd do Itálie, na kterém spolu se SPS KANTIKA navštívíme ve dnech 6. – 15. června Gargáno. Zde nás čekají dva koncerty, které se ve městě Vieste a okolí stanou součástí oslav patrona svatého Antonína.
Po návratu se mohou posluchači těšit na výroční koncert. Budeme slavit letní slunovrat, loučit se s maturanty a podělíme se o zážitky z cest.

27. 2. 2014
Dnes byly spuštěny nové webové stránky sboru. Pokud byste zaznamenali nějaký problém s jejich zobrazením, funkčností, nebo obsahem, kontaktujte prosím správce webu (více v sekci kontakt). Můžete se také vrátit zpět na původní web, který už však není dále aktualizován.

18. 12. 2013
PS Palora ve spolupráci se SPS Kantika úspěšně zrealizoval druhý ročník projektu „Rybovka pro Litovel“, který i letos sestával ze dvou koncertů. První z nich se uskutečnil v předvečer třetí adventní neděle v sále obecního úřadu vesnice Písařov na Šumpersku, druhý pak v Litovli v kostele svatého Marka v neděli 15. prosince. Více v článku Rybovka pro Litovel.

26. 11. 2013
Palora se zúčastnila 5. ročníku celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů Opava Cantat 2013 v Opavě. Ve své kategorii nenašla soupeře a odvezla si stříbrné pásmo. Více v článku Opava Cantant 2013.

24. 6. 2013
V aule Gymnázia Jana Opletala v Litovli se konal tradiční výroční koncert. Na programu se objevily písně z muzikálu Bídníci, které diváci s nadšením přivítali. Na podzim následujícího školního roku tak přišla repríza tohoto představení.

18. 4. 2013
Pěvecký sbor PALORA získal na postupové přehlídce středoškolských pěveckých sborů 2013 v kategorii dívčí sbory s povinnou skladbou ZLATÉ PÁSMO. Více v článku Zlaté pásmo v Uničově.